Aktuálně:

Další turnaj se koná 3.6.2016 a bude to

MISTROVSTVÍ SVĚTA ve stolním hokeji 2016

22.4.2016

Po měsíci se opět hrála LIGA NÁRODŮ. Pokračovala 15. - 28.kolem a bylo vidět hodně vyrovnaných utkání (15 zápasů dospělo do prodloužení). Nejvýrazněji se do statistik zapsali hokejisté USA, jenž prohráli pouze 2 utkání (obě v prodloužení) ze 14 - ti a výrazně odskočili všem pronásledovatelům. Strůjcem americké jízdy byl se 49 góly ze 14 - ti utkání střední útočník Pavelski (půměr 3,5 gólu/zápas). Vybraná utkání týmu USA - NOR 11:2, JAP 8:0, CZE 7:3, RUS 8:5,7:2, KAN 6:3, SVK 6:1). Další výrazný posun a asi nejpřekvapivější zažili hráči NORSKA. Dokázali se totiž odlepit ode dna tabulky hlavně díky výhrám nad KANADOU (NOR - KAN 4:1, 5:3, RUS 3:2pp, 3:1, FIN 3:2pp, SVK 2:1). I přes dvě porážky od NORSKA drží právě KANADA 2.místo v tabulce s náskokem 8 bodů na třetí FINSKO, které se tak vrátilo po zlepšených výkonech do místa zaručující play - off. V týmu KANADY se probral pravý obránce Weber (13 gólů/14 zápasů) a dokázal tak, že KANADA po vítězství v LIZE NÁRODŮ 2015 hraje jako kdyby jí polili živou vodou. Tým JAPONSKA vypadl z postupových pozic a po nepřesvědčivých výkonech ztrácí 5 bodů na tým ČESKA, který tak uzavírá "silnou čtyřku (USA,KAN,FIN,CZE)". ČESKU se podařil vstřelit kuriózní gól (15 sekund před koncem utkání s KANADOU vedl 2:0, soupeř vyndal brankáře a češi si vstřelili vlastňák (vlastně dva), pak přišlo prodloužení a KANADA vyhrála :-) a ještě jeden ale už povedenější zápas s USA (USA vedli 3:0 po 2 třetinách, ale ČESKO ve třetí třetině vyrovnalo a v prodloužení rozhodlo o své výhře). Největší trápení zažili hráči RUSKA, kteří spadli až na samotné dno tabulky. Jako zmírnění bolesti jim bylo vstřelení 2 branek při power play a to dokonce v jednom utkání (RUS - USA 5:8), navýšili tak svůj náskok v tabulce střelců v power play (1. RUS 5 gólů, 2. SVK 1, 3. FIN 1). Stále se trápí SLOVENSKO, které má ale velký potenciál a je jen otázkou času kdy bude hrát na úrovni těch nejlepších týmů soutěže. Nejlepší brankář je stále Salák z ČESKA a nejlepší střelec zůstává Pavelski z USA, jenž se postaral o rekordní zápis v podobě 10 - ti vstřelených branek v jednom utkání (USA - NOR 11:2).

Autor: Jan Talaš

(Každé 2 - 3 roky se mění sestavy hráčů stolního

hokeje, zde můžete vidět prvních 20 hokejistů

ze 4 generací. Celkové pořadí všech střelců

najdete v sekci Tabulky a statistiky/střelci)

Aktualizace k 22.4.2016

Novinky

Turnaj č.25 (WTHT'09 Kanada cup)

22.08.2009 09:27
  Jak jsem již psal v minulém turnaji, hala Dvory KOLOSSEUM už nebude figurovat v turnajovém kolotoči, nahrazuje jí nová AMERICAN EXPRES ARÉNA. Dějištěm premiéry Kanada cupu byla finská...

Turnaj č.24 (PN'09 4/6)

11.08.2009 17:44
  Ve staré Dvory KOLOSSEUM aréně se odehrál za účasti 7 týmů turnaj 4/6 červenec o POHÁR NÁRODŮ. Mimochodem byl to poslední turnaj odehraný v této aréně.. Hala Dvory KOLOSSEUM...
Záznamy: 9 - 10 ze 23