Turnaj č.16.....(PN'08 6/6)

03.12.2008 20:13

Pohár Národů 6/6 listopad 2008

PRŮBĚH TURNAJE:

Za účasti 8 týmů proběhlo losování do 2 skupin se dvěma nasazenými týmy. Do skupiny A se k USA připojili SLOVENSKO, FINSKO a FRANCIE, která tak byla nechána napospas třem elitním výběrům. Ale FRANCII raději nepodceňovat, což také poznali američané, když vyhráli po divoké přestřelce 6:4 a finové jen tak tak gólem 5 vteřin před koncem vyhráli fotbalově 1:0. Jinak USA mimo 2 výher nad FRANCIÍ získali jen 2 remízy s FINSKEM a SLOVENSKEM, zbylé dva duely zakončili prohrou 2:5 se slováky a 2:3 s finy. Do dalších bojů tedy neprošla FRANCIE.

TABULKA SKUPINY ''A''

1.) FINSKO         17:7, 11

2.) SLOVENSKO  16:13, 7

3.) USA              19:15, 6

4.) FRANCIE         5:22, 0

Ve skupině B se s nasazenou KANADOU utkali celky JAPONSKA, ŠVÉDSKA a ČR. Švédové chtěli sundat černé obleky za předchozí neúspěchy a postoupit na úkor jakéhokoliv týmu ve skupině. Bohužel se vždy po dobrých dvou třetinách projevila špatná letní příprava a švédi jakoby kopírovali karlovarskou Energii. Nejvíce to bylo vidět v zápasech s JAPONSKEM kde v prvním duelu vedli 2:1 a prohráli 2:3 a ve druhém to bylo dokonce 2:0, ale konečná remíza 2:2 je snad nemohla ani těšit. JAPONSKO tedy díky těmto třem bodům postoupilo dále a nechalo unavené švédy čekat na svůj úspěch. Suverénem této skupiny a doposud celého turnaje byli češi. 6 utkání - 6 výher. No posuďte sami ČR - KAN (4:3, 4:2) ,- JAP (2:0, 1:0) ,- SWE (5:0, 7:0).

6.) JAPONSKO     1:7,   0

Dobře začala KANADA výhrou 7:1 nad SLOVENSKEM a JAPONSKO porazilo FINSKO 5:3, když po dvou třetinách vedli už 5:0! V dalších zápasech se rozjeli američané jako tank a poráželi jednoho soupeře za druhým. Za zmínku stojí dvě porážky ČESKA vysoko 5:1 nebo rozstřílení KANADY 7:3! Jen v posledním utkání klopýtli překvapivě s JAPONSKEM 0:1. Takže bitva o postup byla otevřená a porážel každý každého. Čtvrtfinále se nevydařilo KANADĚ a ČR, kteří dokázali ze šesti utkání jen dvakrát vyhrát. V případě KANADY to bylo dvakrát SLOVENSKO a ČR porazili slováky a finy. A právě SLOVENSKO vyluštilo poslední část tajenky, když hubeným vítězstvím 1:0 nad trápící se ČESKOU REPUBLIKOU poslalo KANADU definitivně na pátou příčku zaručující nepostup.

PLAY - OFF

Semifinálové dvojice po losování: FINSKO - SLOVENSKO a USA - ČESKO.

Předzápas měli v boji o 7.místo FRANCIE proti ŠVÉDSKU. Po výhře FRANCIE 4:1 a následné odplatě švédů 2:1, se v posledním utkání hrálo po 3.třetině 0:0, rozhodnout tedy musela náhlá smrt ve které měli více štěstí hráči ze ŠVÉDSKA a umístili se v turnaji na sedmé příčce.

V prvně jmenované semifinálové dvojici zvítězila zkušenost a těžká dřina FINŮ, kteří porazili výběr z Vysokých Tater 5:0 a 5:4.

Ve druhém duelu to bylo poněkud překvapivé, protože první utkání vyhráli hráči z USA v pohodě 2:0, ve druhém zápase vedli v polovině také 2:0 a pokračovali tak v úspěšné sérii výher nad ČR, ale pak se stalo něco co si ani prezident KLSH nedokáže vysvětlit. Češi ještě do posledních vteřin stačili vyrovnat a sekundu před koncem dokonali obrat na 3:2 v jejich prospěch. A aby toho nebylo málo, tak ve třetím utkání rozstříleli nechápajíci ameriku 5:0!

Ještě před finálovým duelem si to rozdali KANADA a JAPONSKO o 5.místo. KANAĎANÉ potvrdili roli papírového favorita a zvítězili ve dvou utkáních 4:1 a 3:2.

Poté se strhla bitva o 3.místo mezi USA a SLOVENSKEM. Slováci dokázali vyhrát 4:3 v prodloužení a už se zdálo, že USA nebude poprvé po 16-ti turnajích na medailové pozici. Jenže to se nelíbilo americkému trenérovi, který cosi řekl svému nejlepšímu střelci Modanovi. USA vyhráli 7:1 a 6:1 a Modano si připsal neuvěřitelných 11 branek ve dvou zápasech!

A pojďme na očekávané finále ČESKO - FINSKO. Kdyby ČR vyhráli, mohli by pak vyzvat KANADU na přímý jednozápasový souboj o konečné 2.místo v POHÁRU NÁRODŮ 2008. První zápas vyzněl lépe pro FINSKO výsledkem 3:1, v tom druhém hráči ČESKÉ REPUBLIKY ukázali, že jen tak nesloží zbraně, dokázali vyhrát 2:0 a vyrovnat tak stav série na 1:1. Poslední zápas byl ale v režii finského království a po výhře 4:2 se stali poprvé mistry turnaje!